Czy garnitur w kratę nadal jest modny?

Moda stale się zmienia – nie da się tego ukryć. Bardzo często jednak zdarza się, że po wielu latach do łask wracają trendy, o których już jakiś czas temu zdążyliśmy zapomnieć. Tak samo sprawa wygląda jeśli chodzi o garnitur w kratę. Wyjaśnijmy, jaka jest jego historia i czy warto zdecydować się na garnitur na miarę w podobnym wzorze.

Kiedy garnitury w kratę były najbardziej modne?

Aby nakreślić przeszłość garniturów w w kratkę, warto cofnąć się o jakieś sto lat. W tamtym czasie miała miejsce wszechobecna moda na tego rodzaju wzory. Co więcej, garnitury, które były gładkie, postrzegano jako ekstrawaganckie i nowatorskie. Przez lata słuch o nich zaginął, ale teraz garnitur w kratę jest w garderobie coraz większej liczby mężczyzn.

Czy garnitur w kratę to dobry pomysł?

Można dyskutować, czy garnitur w kratę to dobre rozwiązanie i czy każdy mężczyzna może się na takowy zdecydować. Odpowiedź jest niezwykle prosta: jak najbardziej. Po pierwsze, jest to wzór ponadczasowy, który ujmuje swoją elegancją oraz krztą luzu. Ponadto, każdy będzie bardzo dobrze wyglądał w takim garniturze, niezależnie od swego wieku czy sylwetki. Garnitur na miarę w kratkę zagwarantuje możliwość udania się w nim na wesele, jak również poprowadzenia prelekcji czy spotkania biznesowego. Można zatem mówić o niezwykle uniwersalnym rozwiązaniu, którym zdecydowanie warto się zainteresować, w szczególności obecnie, gdy jest taka moda na garnitur w kratę. 

Rekomendowane artykuły