Garnitury szyte na miarę czy gotowe – podobieństwa i różnice

Garnitur to podstawowy element męskiej garderoby. Przeważnie nie nosi się go na codzień, raczej kiedy wymagają tego okoliczności. Tym bardziej warto postarać by był on dobrze skrojony. Wybór odpowiedniego fasonu i stonowanego koloru, pozwoli by w trakcie używania go od czasu do czasu mieć pewność, że zawsze będzie się wyglądać dobrze. Naprzeciw wychodzą producenci garniturów męskich oferując zarówno już gotowe garnitury, jak i opcję szycia garniturów na miarę. Czym różnią się te warianty? Co będzie lepszym wyborem: zakup w jednej z sieciówek czy zlecenie produkcji doświadczonemu krawcowi?

Czy garnitur na miarę to dobra decyzja?

Po pierwsze garnitur szyty na miarę jest doskonale skrojony do sylwetki posiadacza. Przy tego typu garniturze mamy też prawo do współtworzenia go od etapu projektu – wybór materiału, dodatki, fason – wszystkie te elementy(ów) wybiera klient w asyście krawca. Personalizacja garnituru pozwala na spełnienie często nieszablonowych pomysłów. Oprócz szycia(em) od zera producent garniturów męskich ma w ofercie także możliwość przeróbki już posiadanego garnituru zgodnie z upodobań(ami) – jest to kusząca opcja dla panów, których sylwetka zmieniła się od czasu zakupu. Tego typu kostium zdaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak trzeba mieć także na uwadze pewne minusy. Czas oczekiwania na uszycie takiego garnituru trwa często dobrych kilka tygodni. Wszystko uzależnione jest od dostępności materiałów, szczegółów i poziomu skomplikowania. To samo tyczy się kosztów – jest ona uwarunkowana wiele zmiennych.

Gotowe garnitury – czy warto je kupować?

Osoby, które nie chcą czekać na uszycie garnituru mają możliwość skorzystania z gotowych produktów. W tym celu trzeba udać się do jednej z sieci sklepów sprzedających tego typu asortyment, przymierzyć i gotowe. Kolejnym(ą) istotnym(ą) przymiotem gotowych garniturów jest ich cena, najczęściej niższa względem wyprodukowania garnituru od zera. Ponadto sklepy raz na jakiś czas organizują promocje. Jest to świetna okazja by kupić garnitur w dobrej cenie. Producenci garniturów są świadomi, jak różne potrafią być męskie sylwetki, stąd wciąż rosnąca gama produktów. Mimo to, nie każdy będzie dobrze wyglądać w gotowym garniturze. Osoby o nietypowej budowie ciała mogą mieć kłopot by wybrać coś dla siebie.

Jaki garnitur wybrać? 

Decyzję związaną z wyborem garnituru należy podjąć po męsku. Biorąc pod uwagę wszelkie plusy i minusy każdy facet musi zdecydować samodzielnie. Jeśli potrzebny jest nam garnitur(u) od ręki i nie za miliony wtedy dobrym pomysłem są odwiedziny w sklepie odzieżowym. W sytuacji gdy zależy nam na szczegółach, dysponujemy czasem można rozważyć wizytę(cie) u krawca. Nawet pomimo tego, że koszt uszycia garnituru męskiego przez producenta jest nieco droższy(a) niż kupno gotowego w sklepie i tak warto się nad nim zastanowić. Uwzględniając, że taki garnitur może być używany latami może to być dobra(ą) inwestycja(ą).

Istnieje też trzecia droga. Garnitur, który nam odpowiada można zakupić w jakiejś sieciówce, a potem zamówić jego personalizację w salonie krawieckim. Najważniejsze w tej całej zabawie jest, by w garniturze czuć się dobrze.

Rekomendowane artykuły