Ile zapłacisz za organizacje wesela w 2022 roku?

Z pewnością za ślub w tym roku  będziemy musieli zapłacić więcej. Licz się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest bardzo pracochłonna. Jeśli zamieszkujesz wrocław bądź inne miasta w Polsce to sprawdź nasz tekst żeby dowiedzieć się ile zapłacisz za organizacje wesela w 2022 roku.

Ile kosztuje wesele w 2022 roku?

Oczywiście koszty za ceremonię wesela zależą zarówno od miasta, i od jakości wynajętego miejsca, miesiąca, atrakcji oraz liczby gości. Z pewnością, że cena ceremonii weselnej na 50 osób będzie mniejszy niż cena ceremonia weselna na 100 gości. Według statystyk w 2021 roku za przyjęcie weselne na ok. 70 osób trzeba było zapłacić około 30-50 tys. złotych. W roku 2022 trzeba doliczyć do tej sumy przynajmniej 15 proc. więcej. 

Jaki jest koszt wynajęcia sali weselnej w 2022 roku?

Po pierwsze koszt sali weselnej zależy od tego w jakim mieście ją będziemy wynajmować. Z kolei koszt talerza na ceremonii zależy zarówno od ilości gości, czy też od wybranego menu. Średnio w naszym kraju jej koszt wynosi od 260 zł do 350 zł, aczkolwiek w większych miastach ceny mogą być znacznie wyższe. Nie zapominaj, że osobno liczymy wynajęcie DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty a także dodatkowych atrakcji. 

Wesele na 50 osób w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Pandemia przyzwyczaiła nas do kameralnych wesel. W tym roku standardem są wesela na 40 – 70 osób. Cena takiego wesela to minimum 30 tysięcy złotych. Jednak da się delikatnie zmniejszyć ten koszt.

Ile trzeba zapłacić za wesele na 100 osób w 2022 roku?

Jeśli para zdecyduje się na imprezę weselną na 100 osób to trzeba się liczyć z dużymi kosztami. Za taką ceremonię trzeba będzie zapłacić min. 60 tysięcy złotych.

Fotograf na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Cena za wynajęcie fotografa na wesele które odbędzie się w 2022  będzie się wahał w granicach od 3000 do 5000 zł. Jak natomiast wygląda cena wynajęcia filmowca na imprezę weselną w w 2022 roku? Bardzo podobnie jak u fotografa na wesele, cennik kamerzysty na ślub oscyluje w przedziale od 3000 do 4000 złotych  

DJ i zespół na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Należy zacząć od tego że koszt za zespół, a za DJ się różni. Im więcej osób w zespole tym cena za jego wynajęcie będzie wyższa. Pisząc konkrety za Dj-a w obecnym roku zapłacisz ok. 3-7 tysięcy zł., a ceny zespołów są większe i wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zespół który w 100% gra muzykę na żywo będzie sobie liczył najwięcej. Ponadto  przeważnie na jednego członka zespołu przypada 1000-1500 zł.

Ile zapłacimy za kwiaty na wesele w 2022 roku?

W tym przypadku koszt jest zmienny, ponieważ głównie jest zależny od tego na jakie kwiaty czy dekoracje się zdecydujecie. Jeżeli będą to żywe kwiaty to te które są akurat w sezonie. Bez wątpienia sprowadzanie ich znacznie wpłynie, że będą droższe. Najdrożej będzie w miesiącach od października do maja, natomiast lipiec i sierpień stanie się tańszy. Niestety w bieżącym roku ceny niektórych  kwiatów wzrosły aż trzykrotnie. Czyli średni koszt za kwiaty to od trzech do pięciu tysięcy złotych.

Ile zapłacimy za fryzjera i kosmetyczkę na wesele w 2022 roku?

Cena za fryzurę ślubną robionej u fryzjera  waha się między 150 a 500 złotymi. Jest to zależnie od tego jak długie są włosy, stopnia skomplikowania i tego ile dodatków zostało zużytych. Jeżeli chodzi o makeup ślubny to wynosi od nie mniej niż 200 złotych. Jest to zależne umiejętności i doświadczenia makijażystki. Nie zapominaj, że do tej ceny trzeba doliczyć koszt makijażu próbnego. 

Rekomendowane artykuły