Jak produkuje się opakowania

Każdy z nas codziennie używa opakowań. Obecne są praktycznie wszędzie, duży procent produktów spożywczych jest w nie zapakowana, kurier przywozi nam nasze zamówienie zapakowane w karton. Zasadniczo każda rzecz, ma swoje opakowanie. Tektura, to najgrubszy papierniczy materiał, żeby powstała – przynajmniej dwie warstwy masy papierniczej, muszą zostać sklejone. Jest ona wykorzystywana do produkcji różnych kartonów, które używane są między innymi w przemyśle spożywczym. W jaki sposób powstają opakowania?

Produkcja opakowań

Żeby powstało opakowanie na samym początku powinien powstać projekt. Kiedy profesjonaliści, otrzymają już gotowy projekt bądź zlecenie na wykonaniedanego opakowania, zaczyna się proces projektowania. Kolejno, wybierana jest tektura, zgodnie z wyobrażeniami i oczekiwaniami klienta.

Bardzo istotna jest jakość tektury – to od niej zależy wytrzymałość kartonu.Do produkcji tektury, używana jest makulatura i ścier drzewny, są one poddawane odpowiedniej obróbce chemicznej oraz termicznej. Na, otrzymujemy cienkie arkusze, które klejone są warstwowo w ten sposób, by stworzyły tekturę. Im więcej jest warstw tektury, tym opakowanie będzie bardziej trwalsze. Kartony, używane przez firmy przeprowadzkowe, czasami mają aż siedem warstw. Gotowa tektura, poddawana jest wykrajaniu na określony wymiar. Gotowe już kartony, można na życzenie klienta personalizować. Na kartonach: można naklejać naklejki, wykonać nadruki czy też wykończyć je folią bądź ozdobnym papierem.

Gdy już wszystkie opakowania, są wykrojone i oderwane od wszystkich pozostałych opakowań, można wykonać na nich nadruk lub poddać kaszerowaniu – czyli oklejanie, bardzo cienką warstwą papieru. Efekt końcowy daje nam miłe w dotyku opakowanie, poza tym, tak wykończone opakowania wyglądają bardzo estetycznie. Na opakowaniach można umieścić nadruk na życzenie klienta, może to wywołać większe zainteresowanie klientów danym produktem. Ostatni etap to złożenie lub klejenie opakowań, które może odbyć się mechanicznie lub ręcznie. Po złożeniu,kartony są już całkowicie gotowe by dotrzeć do docelowego klienta. Jeśli zamówienia są duże, złożenie kartonów pozostaje dla klienta. Złożone na płasko opakowania, o wiele prościej się transportuje oraz magazynuje – zajmują dużo mniej miejsca. Niekiedy klienci, chcą otrzymać już złożone opakowania. Poznaj pełną ofertę na folmaxdruk.pl

Gotowy produkt na życzenie

Pomimo, że proces produkcji opakowań zawsze wygląda bardzo podobnie, klienci mają możliwość dopasowania ich według swoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Sam proces, mimo że wydaje się trudny, wcale taki nie jest. Produkt końcowy, który powstaje w tym procesie, nie tylko skutecznie chroni produkt ale i reklamuje jego zawartość, której często nie widać.

Rekomendowane artykuły