Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb?

Nie ukryjemy, że kwiaty wręcza się nie tylko przy okazji wesołych uroczystości, takich jak chociażby imieniny, ślub czy jubileusz. Wręcza się je też dla oddania czci i pożegnania zmarłej osoby. Dużo osób zastanawia się, jakie kwiaty należy wybrać na tę okoliczność.

Jakie kwiaty powinno się wybrać na pogrzeb?

Zakład pogrzebowy bielsko biała twierdzi że nie ma tylko jednego gatunku kwiatów szczególnie zalecanego czy zakazanego. Tak naprawę wszystkie z nich mogą być użyte w pogrzebowych wiązankach lub wieńcach. Jednak warto unikać zbytnio jaskrawych czy dziwnych kompozycji.

Kolor kwiatów na pogrzeb – jakie wybrać

W naszej tradycji najczęściej wybieranymi kolorami są czerwienie, biele i różne odcienie kremowego. Ponadto wybitnie elegancko wyglądają również fiolety i barwy przygaszone. Tak naprawdę wszelkie kolory kwiatów znajdują zastosowanie w wieńcach czy wiązankach pogrzebowych, musimy pamiętać, by kompozycja była stonowana.

Jakie kompozycje kwiatowe powinno się wybrać na pogrzeb?

Nie ukryjemy, że wieńce pogrzebowe to najchętniej wybierane kompozycje kwiatowe. Są one dość duże, oprócz tego są najczęściej okrągłe bądź półokrągłe. Są one tworzone na floretach lub podkładzie z iglastych gałązek. Najchętniej wybierane kwiaty do wieńców to: anturia, lilie, róże, goździki. Natomiast wiązanki pogrzebowe są mniejsze niż wieńce. Mają one formę specyficznego bukietu. Możemy je ułożyć na nagrobku, czy też wstawić do wazonu. Klasyczne wiązanki mogą być wykonane praktycznie z każdego gatunku kwiatów.

Rekomendowane artykuły