Jakie są zadania angiologa?

Angiologia jest jedną z najbardziej nowoczesnych dziedzin medycyny. Zajmuje się kwestiami z pogranicza między innymi neurologii, radiologii czy chirurgii naczyniowej. Wydaje się, że mało kto zdaje sobie sprawę, w jakich przypadkach należy udać się do tego lekarza i w jakiego rodzaju schorzeniach jest on w stanie nam pomóc. A zakres wykonywanych przez niego działań jest bardzo szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… jest tego mnóstwo!

Kiedy trzeba pójść do angiologa?

Angiolog zajmuje się nade wszystko wszelkimi dolegliwościami powiązanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten niezwykle współpracuje ze specjalistami innych, choć bliźniaczych, dziedzin medycyny. Kumulując swoje wysiłki, są razem w stanie zapobiec naprawdę niemiłym przypadłościom. 

Co się tyczy chorób, które wykrywa angiolog, to wachlarz jest niezwykle obszerny. Pośród nich są między innymi tętniaki, ale również zatorowość płucna, zespół stopy cukrzycowej czy nowotwory układu naczyniowego. W związku z tym jeśli tylko odczuwasz, że Twoje naczynia funkcjonują w nieodpowiedni sposób, warto skierować się do angiologa, który na pewno powie, co trzeba w konkretnej sytuacji zrobić. Może podjąć się leczenia osobiście lub zlecić leczenie u specjalisty z jednej z pokrewnych dziedzin. 

Jeśli poszukujesz polecanego angiologa, zwłaszcza w okolicach miasta Suwałki, sprawdź Medbuk.

Angiolog – jakie zabiegi wykonuje?

Pośród wielu zabiegów, jakie wykonuje angiolog, znajduje się między innymi laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub w znacznym stopniu ją złagodzić. Podejmuje dość często także czynności profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, które są w stanie określić wszelkie stany zapalne czy dolegliwości. Umożliwia to sprawną i efektywną reakcję. 

Rekomendowane artykuły