Kupujemy bezpieczne podłoże na plac zabaw

Decyzja o wyborze bezpiecznego podłoża to jeden z kluczowych punktów projektowania miejsca zabaw. Producenci bezpiecznych nawierzchni ścigają się w wykorzystywaniu coraz to lepszych surowców mających zapewnić jak wysoki stopień bezpieczeństwa naszym dzieciom. Jednak dalej najbardziej popularnym materiałem jest piasek. Nie jest on dobrym wyborem, ponieważ trzeba go cyklicznie uzupełniać. Trudne jest również utrzymanie czystości tej nawierzchni. Na placu zabaw, gdzie można bawić się powyżej metra muszą znajdować się bezpieczne nawierzchnie. Niedozwolone jest stosowanie twardych materiałów, takich jak cegły czy beton. W theta-lodz.pl dostaniesz całą gamę bezpiecznych nawierzchni, które uchronią od groźnych wypadków.

Maty i panele gumowe – podłoże jak puzzle

Theta Łódź to producent bezpiecznych nawierzchni, który rekomenduje tartan na place zabaw. Tworzywo, z którego jest wykonany nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a paleta kolorów jest bardzo szeroka. Maty na plac zabaw dzięki materiałom użytym do ich produkcji zabezpieczają i amortyzują upadki, są one także antypoślizgowe. To dobre rozwiązanie na wiele lat ,ponieważ wykazują one dużą wytrzymałość na promieniowanie UV oraz warunki pogodowe.

Nawierzchnia wylewana – kreatywne rozwiązanie

Rozwiązanie, to jest ulubioną metodą projektantów. Występuje w wielu kolorach i pozwala na dużą dowolność. Możesz zaprojektować różne wzory lub zaznaczyć kolorem ciągi komunikacyjne, co jeszcze bardziej podniesie bezpieczeństwo małych użytkowników. Wspaniale sprawdza się na dużych powierzchniach placów zabaw i boisk. To podłoże jest najbardziej trwałe i wykazuje dużą odporność na wszelkie usterki.

Maty przerostowe – ekologiczne i naturalne

Proponujemy zastosować matę przerostową, gdy zależy Ci na maksymalnie naturalnym charakterze placu zabaw. Jest to nie tylko bezpieczne podłoże na plac zabaw, ale również rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Tworzywo, z którego są wyprodukowane został ponownie przetworzony. W dużym stopniu chroni przed konsekwencjami upadku, nawet tych z 3 metrów. Tego typu nawierzchnię można pielęgnować jak tradycyjny trawnik i nie sprawiają żadnych kłopotów podczas używania.

Rekomendowane artykuły