Męski styl – w jaki sposób ubrać na wesele?

Wesele to duże przeżycie – zarówno dla pary młodej jak i dla gości. Zazwyczaj w sytuacji, gdy jesteśmy zaproszeni na taką uroczystość to w tym samym momencie rodzi się w naszej głowie pytanie – jak się ubrać? Co sprawi, że będziemy wyglądać oszałamiająco podczas wesela przyjaciół albo kogoś z rodziny? Kobiety w tej materii zazwyczaj mają utrudnione zadanie, ponieważ wybór ubrań dla płci pięknej jest ogromny. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i wiele wiele innych, a zwłaszcza obuwie. Ale czy to oznacza, iż mężczyźni mają się gorzej?

Klasyka czy coś odrobina szaleństwa?

Wesela to jednak imprezy, bądźmy szczerzy, w większości przypadków klasyczne. Co sprawia, że często rodzi się pytanie – “czy można pójść w tym na wesele”? Jeszcze niedawno to pytanie pojawiało się tylko u Pań, ponieważ klasyczny męski strój na wesele, to po prostu garnitur. Tak jest dziś, lecz na szczęście, pojawiło się na rynku odzieżowym w tym zakresie kilka wariacji – wszystko zależy od tego co kto lubi oraz w czym komfortowo się czuje. Nie ma już przymusu, żeby garnitur był tylko czarny. Aktualnie może być on równie dobrze szary, granatowy a nawet bordowy. I będzie to dobrze wyglądać. Dzięki temu panowie mogą połączyć klasykę z elementami nowej mody.

Jakie elementy można ze sobą łączyć a czego lepiej unikać .

Wariantów ubioru jest bardzo dużo i są kwestią indywidualnych preferencji. Ale warto zapamiętać, czego pod żadnym pozorem nie zakładać:
całkowity zakaz jeansów – nie ma takiej opcji! Nawet jeżeli komuś wydaje się, że doskonale wyglądają w połączeniu z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem – może się wydawać, że jest to niesprawiedliwe w stosunku do mężczyzn, ponieważ kobiety, podczas wesel w gorące dni, mogą mieć krótkie sukienki lub suknie bez pleców. Jednak to nie to samo – męska koszula z krótkim rękawem nie kojarzy się zbyt elegancko – i wygląda zbyt “luzacko”
Kiedyś panowała zasada o tym, aby nie zakładać czarnego garnituru – jednak aktualnie w tym temacie dużo się zmieniło – coraz częściej pan młody wybiera inny kolor aniżeli czarny – dlatego zasada nie sprawdza się w dzisiejszych czasach.

Dlaczego warto mieć garnitur uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę najczęściej kojarzą się z ogromnym wydatkiem. Dużo osób bowiem uważa, że nie stać ich na taką przyjemności. Ale warto pamiętać, że jest to opinia która narodziła się w czasach, kiedy duża część mężczyzn na tego typu okazje, kupowała garnitury w sklepach odzieżowych. Niestety teraz, ceny na półkach sklepowych, zwłaszcza odzieżowych, rosną bardzo szybko. W związku z tym, cena garnituru uszytego na miarę nie wydaje się już aż tak wysoka, a wręcz przeciwnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie większy, gdyż krawiec przygotuje idealnie skrojony strój i dobrze dopasuje materiał. Dzięki temu nosząc takie ubranie,poczujemy się jak w drugiej skórze. A podczas wielogodzinnego wesela, najważniejsza jest nasza wygoda.

Rekomendowane artykuły