Na czym polega dezynsekcja pomieszczeń

W jakich sytuacjach powinieneś pomyśleć o dezynsekcji mieszkania? Dezynsekcja jest walką z z owadami. Jeżeli więc w Twoim mieszkaniu pojawiły się karaluchy albo pluskwy, to jest to odpowiedni moment aby przenalizować czy nie przyda Ci się dezynsekcja.

Partnerem tekstu jest przedsiębiorstwo 24dezynsekcja.pl – fachowcy w dziedzinie dezynsekcji z Warszawy.

Czym różnią się poszczególne metody dezynsekcji?

Najczęściej spotykane sposoby dezynsekcji to oprysk, żelowanie i zamgławianie. Zależnie od liczby robaków i tego, jakie owady są w mieszkaniu, grupa dezynsekująca doradzi najskuteczniejszy sposób.

Metoda oprysku

Metoda wykorzystująca oprysk polecana jest przy dużej populacji owadów. Sprawdza się na każdy rodzaj insekta, jednak w głównej mierze używany jest do likwidowania karaczanów.

Metoda dezynsekcji żelowej

Dezynsekcja żelowa jest coraz częściej stosowaną metodą. Spowodowane jest to dużą skutecznością i kilkumiesięcznym czasem działania. Nie stanowi zagrożenia i w trakcie jej wykorzystywania nie opuszczać pomieszczeń. Żelowanie wykorzystywane jest przy likwidowaniu karaczanów i mrówek.

Metoda zamgławiania

Dezynsekcja metodą zamgławiania stosowana jest najczęściej w przestronnych miejscach albo na świeżym powietrzu. Przykładowym użyciem tego sposobu są coroczne opryski na muchy i komary. Jest to też główny sposób na usunięcie moli i pluskiew.

Gazowanie

Zdecydowanie rzadziej wykorzystywane jest gazowanie. Spowodowane jest to koniecznością opuszczenia dezynsekowanych miejsc przynajmniej na 7 dni. Ta metoda używana jest w wielkich firmach i fabrykach, gdzie często spotykany jest przykładowo mklik mączny a także rozkruszek.

Co zrobić przed dezynsekcją mieszkania?

Zależnie od tego jakie robaki zamieszkują nasze mieszkanie i jaką technikę dezynsekcji zastosujemy, nasze przyszykowanie mieszkania do tego zabiegu nie będą takie same. Przy każdej dezynsekcji jednak musisz opróżnić szafki, w których podejrzewasz, że zamieszkały szkodniki. Jeżeli podejrzewasz, że owady biegają w lokalizacjach z utrudnionym dojściem – odsuń szafy i pozostałe przeszkody. Odłącz od prądu wszystkie czajniki i ładowarki. Schowaj też, albo zabezpiecz wszystkie akcesoria, których używacie codziennie. 
Kiedy przeprowadzane było zamgławianie lub oprysk – otwórz wszystkie okna, umyj precyzyjnie wszystkie powierzchnie, na których szykujesz posiłki, i posilasz się.
Weź pod uwagę, że owadów szybko przybywa i polecamy rozwiązać problem od razu. W Warszawie znajdziesz odpowiednie wsparcie w zakresie dezynsekcji. 

Rekomendowane artykuły