Obrazki srebrne – odpowiedni prezent z okazji chrztu

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla wszystkich wierzących katolików oraz ich rodzin bardzo istotne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to kiedy jesteś krewnym, stoisz przed pewnym dylematem: jaki prezent podarować? Czy obrazki srebrne to nadal odpowiedni podarunek?

Co kupić z okazji uroczystości kościelnej

Oczywiście bardzo popularnym rozwiązaniem jest kupno ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo krewnych decyduje się, by wręczyć smartfon czy aparat fotograficzny. Dziecko może być zadowolone z takiego typu podarunku, ale w momencie, w którym wiele osób wpadnie na taki pomysł, może być ich zbyt dużo. W związku z tym warto pomyśleć trochę niebanalnie i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to piękna pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem będzie na przykład podarowanie różnorakich drobnostek powiązanych stricte z religią oraz wiarą – przecież na tym opierają się takie wydarzenia, jak bierzmowanie czy pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Interesujące będą także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też chrzest nie jest zbyt robiącym wrażenie drobiazgiem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystało z konsol czy tabletów, lecz dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że równie istotne, co przedmioty materialne, są upominki o wymiarze duchowym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są zatem świetnym rozwiązaniem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich chrześcijańskich wartościach. Może być za to wdzięczne. 

Rekomendowane artykuły