Po co mi hydroizolacja piwnicy?

Przecieki w budynkach mogą być spowodowane z wielu różnych powodów dlatego ważne, by podchodzić do każdego zlecenia osobno. Pracę rozpoczyna się od kontroli miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Po analizie można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Problemy z wilgotnością w różnych częściach budynków występują nie tylko z powodu opadów, ale też mgły, śniegu i wody w gruncie.

Czy hydroizolacja jest niezbędna?

Istotne jest by zapewnić skuteczną izolację dachu przed destrukcyjnym działaniem wody, a także należy pamiętać o zaplanowaniu ujścia wody, by nie dopuścić do takich nieprzyjemności w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed przenikaniem wody, a także blokuje szkodliwe działanie substancji odpowiadających za korozję, które są zlokalizowane pod ziemią.

Branża ta wciąż się rozwija, dzięki czemu firma z Warszawy używa do innowacyjnych rozwiązań pomagających osiągnąć ten cel. Materiały używane do hydroizolacji piwnicy powinny być odpowiednio dobre, ponieważ wybranie mało efektywnego surowca skutkuje jego krótkim użytkowaniem. Skuteczne środki, powinny dobrze być mocno dociśnięte do podłoża i zapobiegać dostawaniu się wody do budynku.

Jak zabezpieczyć piwnicę przed wilgocią?

Istnieje kilka rozwiązań by osiągnąć cel, jakim jest posiadanie suchego pomieszczenia.

Najbardziej znane z nich to:

  • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
    Gdy w pomieszczeniu pojawi się problem z wilgocią, a fundament jest niemożliwy do wykopania to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
  • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
    Ten rodzaj hydroizolacji cechuje się ochroną  piwnicy  poprzez wstawienie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz zastosowaniu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
  • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
    W tym celu sięga się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich istniejących otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko część działań możliwych w takich sytuacjach. Jak widać istnieje wiele metod, jednak przy takich działaniach lepiej umówić się z fachowcami DobreIzolacje – 

Rekomendowane artykuły