Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?

Nie ulega wątpliwości, że każde polowanie może przysporzyć obecnym ciekawych przeżyć i doznań. W jego trakcie można odczuć wiele emocji, niekiedy niezwykle sprzecznych, a także czystej adrenaliny. Zanim jednak ruszymy na polowanie, należy zapoznać się z kilkoma najważniejszymi wiadomościami i poradami w tej kwestii. 

Trochę teorii

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów polowań jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane zwykle przez dzierżawcę lub zarządcę konkretnego okręgu łowieckiego, a definicja zakłada, że biorą udział w nim więcej niż dwie osoby – choć w przypadku polowania na zające, stwierdzenie “polowanie zbiorowe” ma rację bytu dopiero wtedy, kiedy uczestniczy w nim więcej niż sześć osób. 

Najważniejsze zasady

Niezależnie jednak od właściwych definicji, pewne reguły są niezmienne. Nade wszystko w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie skończyła osiemnastu lat. Co więcej, uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub nielegalnych substancji odurzających. Jest również wiele reguł związanych z tym, że nie można mieć naładowanej broni w czasie, w którym nie jest się na stanowisku – szczegółami na pewno podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed rozpoczęciem polowania. 

Rekomendowane artykuły