Pomoc w leczeniu uzależnienia – czy uzyskam pomoc na NFZ?

Placówka leczenia uzależnień w Wandzinie pomaga wrócić do zdrowia osobom, które chcą skorzystać z NFZ. Próby leczenia na własną rękę, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych graniczy z cudem. To sprawia, że skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który cechuje się działaniem w oparciu o metodę społeczności terapeutycznej. Krokiem milowym przy wychodzeniu z nałogów jest skorzystanie z terapii krótkoterminowej. Jest ona kierowana do osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz innych środków.

Jak wygląda leczenie?

Zabierając się za realizację postanowienia o skończeniu z używkami trzeba być świadomym, że leczenie zazwyczaj trwa do 6 miesięcy. Jest to etap w życiu, podczas którego wybierane jest najlepsze możliwe leczenie. Decyduje o tym stan osoby uzależnionej. Można podzielić ten czas na 4 etapy, które pomału pozwalają osiągnąć pożądany cel. Na samym początku warto skupić swoją uwagę na wyglądzie oraz otoczeniu. Drugim etapem jest motywacja, która umożliwia nam wprowadzić znaczące zmiany, które są zaczerpnięte z tego, w co wierzymy. Kolejny etap umożliwia poprawienie relacji z samym sobą oraz rodziną. Czwartym, a jednocześnie ostatnim etapem jest generowanie myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Zakończona terapia daje szansę na samodzielne i udane życie bez nałogów.

Do rozpoczęcia terapii trzeba spełnić pewne warunki

Fundamentem przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie od lekarza. Trzeba mieć przy sobie także zapas leków przyjmowanych na stałe, które będą odpowiednio dopasowane do czasu pobytu. Warto mieć na uwadze, że jeśli pacjent nie będzie w posiadaniu ważnych papierów lub zaleceń do przyjmowania leków, to nie zostaną one wydane. Warunkiem są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. Podczas zabierania rzeczy każda osoba, która chce skorzystać z usług ośrodka musi pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. Pod żadnym pozorem nie wolno wnosić groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: wandzin.pl

Rekomendowane artykuły