Słupki do siatkówki i co jeszcze? Jak wyposażyć boisko do siatki?

Siatkówka to naprawdę lubiana gra zespołowa. Często wybierana jest przez nauczycieli wychowania fizycznego, jest również rozchwytywana w trakcie wakacyjnych wyjazdów – mówimy tutaj oczywiście o jej plażowej odmianie. Jeśli chcemy regularnie ją trenować, nie można zapominać o odpowiednim wyposażeniu boiska. Jaki sprzęt sportowy jest niezbędny, aby móc rozegrać mecz?

Jak wybrać odpowiednią siatkę oraz słupki do siatkówki?

Ciężko wyobrazić sobie boisko do siatkówki bez siatki. Teraz producenci proponują modele w kolorze białym i czarnym. Cena, jaką musisz zapłacić za tego rodzaju sprzęt sportowy nie jest zbyt pokaźna, ale należy pamiętać o pewnych dodatkach. Siatkę należy bowiem na czymś powiesić. Do tego służą słupki do siatkówki, które mogą mieć owalny bądź prostokątny przekrój. Słupki do siatkówki mają zamontowany specjalny naciąg, co pozwala na zawieszenie siatki na odpowiedniej wysokości.

Co jeszcze będzie niezbędne w trakcie meczu siatkówki?

Jeżeli mecz jest naprawdę poważny, to przy boisku musi znaleźć się także stanowisko sędziowskie. Dobrze jest nabyć specjalną osłonę, która zagwarantuje sędziemu bezpieczeństwo i zmniejszy ryzyko ewentualnej kontuzji. Na każdym boisku niezbędna jest także piłka. Przepisy dokładnie określają jej obwód i masę, która musi zmieścić się w przedziale od 260 do 280 gramów. Oczywiście jeśli mecz nie jest aż tak profesjonalny, to nie trzeba pamiętać o dokładnych wymiarach i wadze piłki. Dobrze jednak kupić porządne akcesoria, które sprawią, że gra będzie przyjemna – nieważne, na jakim szczeblu rozgrywki się toczy. Dzięki temu zawodnicy mogą czerpać nie tylko satysfakcję, ale i frajdę z tego sportu.

Rekomendowane artykuły