Spiralowanie – rodzaj oprawy. Kiedy sprawdzi się najlepiej?

Notatniki czy kalendarze spiralowane są zwykle postrzegane jako jedne z najbardziej stylowo zrealizowanych przedmiotów drukarskich. Procedura spiralowania pozwala złączyć ze sobą kartki o dużej grubości, a także wielostronnicowe projekty. Z uwagi na to świetnie sprawdzi się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Czym charakteryzują się produkty spiralowane?

Oprawa spiralna to sposób, który łączy ze sobą strony zazwyczaj plastikową lub metalową spiralą – jest ona wkładana do otworów wzdłuż krawędzi kartek papieru. Szereg firm oferuje również przeróżne kolory spirali – by przedmiot był możliwie maksymalnie spersonalizowany. Spiralowanie stosuje się najczęściej dla dokumentów do 300 stron. Jedną z zwracających uwagę ofert na rynku drukarskim jest propozycja firmy oandp.com.pl – proponują oni realizację opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Profesjonalne wykonanie spiralowania zapewnia wygląd wysokiej klasy, a także wytrzymałość.

Spiralowanie – zalety

Przed zleceniem projektu do druku prawie nigdy nie myślimy nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Głównie skupiamy się na kwestiach wizualnych, chociaż sprawy techniczne są jednakowo ważne. Jeżeli postawimy na spiralowanie, możemy mieć pewność, że wydrukowane strony produktu będą się łatwo obracać, pozostawać na swoim miejscu, a szczególnie nie będą się giąć i uszkadzać. Książek w oprawie spiralowanej nie trzeba także przytrzymywać na danej stronie, by się nie zamknęła. Właśnie dlatego jest to jeden z najlepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane pozwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Z tego powodu mamy możliwość łatwego przeglądania, a także zajęcia niewielkiej ilości miejsca na blacie czy stole.

Rekomendowane artykuły