Urlop na łące – jakie są uroki biwaków?

Lato to czas aktywności na świeżym powietrzu. Piękna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu poza domem. Spotkania z rodziną czy znajomymi lepiej smakują na świeżym powietrzu. Jest to także okres urlopowy. Dosyć sporo osób wybiera o tej porze roku pola biwakowe. Daje to możliwość obcowania z naturą i zażycia spokojnego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Ucieczka do natury

Z pełnym przekonaniem biwak, zwłaszcza w gronie najbliższych jest wspaniałą przygodą. W rzeczywistości gdzie większość spraw możemy zrobić kilkoma kliknięciami w aplikacji, jest to swego rodzaju powrót do przeszłości. Konieczność rozbicia namiotu czy zorganizowania sobie jedzenia w co by nie mówić surowych warunkach może być odmianą od wielkomiejskiego zgiełku.

Słuchanie śpiewu ptaków, obserwowanie bujających się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko słusznie kojarzy nam się z biwakiem. Egzemplifikacją miejsca, które idealnie nadaje się na tego typu wyprawę jest mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam umiejscowione nad jeziorem, okalone lasem. Wzorowe warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Wypad w stylu low-cost – biwak idealnym rozwiązaniem

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Przeważnie jest ona o wiele niższa niż noclegi w hotelach. Pola biwakowe często ulokowane są na uboczu – to także wpływa na koszty. Wizytując tego typu ośrodki płacimy głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozbić namiot bądź zaparkować samochód kempingowy.

Zatem taka wycieczka może być nie tylko gwarantem zabawy, ale również może być rozwiązana niskim kosztem.

Czy pola namiotowe są dla każdego?

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które znamy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam możliwość skorzystania z elektryczności czy dostępu do ciepłej wody. Ale dalej jest to kompletnie inny klimat do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od upodobań osób udających się w dane miejsce. Jeśli ktoś szuka odskoczni od miasta – pole namiotowe jest bardzo dobrą alternatywą dla przepełnionych hoteli i dużych kurortów turystycznych. Kiedy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest wspomniana wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tym miejscu daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje także szereg dodatkowych atrakcji takich jak kajaki czy możliwość obcowania ze zwierzętami.

Ponadto pola namiotowe oferują często możliwość zaparkowania przyczepami kempingowymi. Gdzieniegdzie można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie niezbędne udogodnienia. Można się wtedy skupić na radości z czasu spędzanego z rodziną na łonie natury. Każdy conajmniej raz w życiu powinien spróbować wypoczynku w tym klimacie.

Rekomendowane artykuły